Sitemap
bannerdecowebshop

Nabeschouwingen zeevissen 2010

Naar andere verslagen van zeebaarscompetitie

2011 is in mineur begonnen. De eerste maanden was er nergens een deftig visje te vangen op de wrakken. Laten we daarom eens naar 2010 kijken. Was dit een goed jaar? Ja en neen.
Laten we beginnen met de ja. De eerste 3 maanden van vorig jaar leverden vele dikke gullen op. In die mate zelfs dat de meeste vissen met recht en rede onder de noemer kabeljauw vielen. De vis lag metersdik gestapeld op de wrakken en vissen was voor even echt geen kunst meer. Ik hoorde verhalen van personen die zelfs zonder shad op hun jigkop er toch in slaagden om een vis te verschalken.
Dan weet je dat de vis er zit.

1

2

Begin april kenden we een dipje maar vanaf half mei zat de gul weer vol op de wrakken.

Inmiddels was ook de zeebaars gearriveerd op de wrakken. Meestal is dat rond de 2de of de 3de week van april.
De baarzen hangen dan in grote wolken rond de gekende wrakken, te beginnen vanaf Noord-Frankrijk.
Gewoonlijk wordt het dan zeer druk op de zee en de sfeer op deze plekken kan je dan niet echt gemoedelijk meer noemen. Baars is voor vele vissers een bron van extra inkomsten geworden. Spijtig genoeg. Prettig vissen is er dan meestal niet meer bij.
Wat betreft zeebaars was het vorig jaar zeker geen topjaar. De neerwaartse trend van de afgelopen jaren zette zich door. Het voorjaar was nog goed op de wrakken. Doch vanaf juni was het zoeken geblazen.  Maar de kenners wisten ze toch steeds weer te vinden.
Wat de wrakken betreft was het voor de kleine bootjes vanaf augustus kommer en kwel.  De wind was de grote spelbreker en hierdoor is het topseizoen voor velen onder ons verloren gegaan.
Als je er dan toch op uit kon, werden er wel mooie aantallen gevangen doch de maat lag niet hoog. Het gros van de vissen waren baarzen van rond de 40 cm.

3

Op de Oosterschelde zet het zeebaarsseizoen zich jaar na jaar later in. Hier zullen de koude winters en dito voorjaar wel voor iets tussenzitten.
In de jaren 90 vingen we regelmatig al mooie baars vanaf half april. Vorig jaar was dit een maand later.
Vroeger stopte het zeebaarsseizoen echter al eind september. Nu kan je zeker nog tot eind oktober, soms wel tot half november,  mooie baarzen vangen op de Oosterschelde.
Jaar na jaar wordt het moeilijker om deze prachtige sportvis op de Oosterschelde te verschalken. Topdagen waren vorig jaar eerder uitzondering dan regel. Uren en uren aan het water spenderen loont uiteindelijk altijd. Zeebaars heeft een bepaald patroon en zal op de ene plek op dat moment van het getij zitten om vervolgens naar een andere plek te trekken. En dit kom je enkel te weten door vele dagen langs het water door te brengen. Want ken je éénmaal hun patroon en zitten ze éénmaal op je plek, dan kan het gedurende een uurtje een echt feest zijn. Zeebaars is en blijft een supersportvis.

Ook op de wrakken zet de verlenging van het seizoen zich door. Baars wordt er tot diep in december gevangen en regelmatig krijg je berichten te horen dat er in de eerste maanden van het jaar reeds zeebaars wordt gevangen. Het gaat dan meestal om baars van rond de maat die niet meer wegtrekt. Deze vissen liggen dicht tegen de bodem en azen sporadisch. Zij zijn donker van kleur. Over enkele jaren zullen wij het jaar rond baars vangen op de wrakken. Dus toch nog iets om hoopvol naar uit te kijken.

Het nieuwe zeebaarsseizoen staat op het punt om weer los te barsten. Op de wrakken worden de eerste baarzen al gevangen. Het water begint de magische grens van 12° te benaderen.
Onze Zeebaarscompetitie bracht vorig jaar schitterende vissen op de gevoelige plaat. Frans en Davy schoten hoofdvogels af. Zij vingen prachtige vissen waar menig baarsvisser enkel van kan dromen. Maar besef ook dat deze mensen al vele jaren een massa tijd geïnvesteerd hebben in deze schitterende sportvis.

Eindstand zeebaars, afdeling kant.
1. Davy Dirven: 82 cm
2. Leon Vervloesem: 75 cm
3. Ludo Den Hond: 74 cm
4. Koen Vervloesem: 65 cm.
5. Danny Rijmenants: 63 cm
6. Marc Vanthienen: 57 cm
7. Frank Mylle: 55 cm

4

Eindstand zeebaars, afdeling boot.
1. Frans Salvo: 87 cm
2. Pascal Ooms: 84 cm
3. Dirk Aerts: 81 cm
4. Marcel Oomen: 80 cm
5. Jerry Van Tilborgh: 79 cm
6. Tom Vannuffel: 69 cm

5

Op donderdag 28 april 2011 om 20 uur zullen wij  in de winkel van Peter De Kock de prijsuitreiking van onze zeebaarscompetitie doen. Dan zullen we een aantal prijzen verloten onder alle inzendingen en worden de eindwinnaars gehuldigd.  Enkel wie aanwezig is, maakt kans op een prijsje.
Hoe we het in 2011 gaan aanpakken weten we nog niet. Een vervolg komt er zeker gezien het succes van vorig jaar. Onder welke vorm zullen Peter en Sven de komende weken wel bekend maken.
Alvast dank aan iedereen die vorig jaar heeft deelgenomen. Ik heb er van genoten.

6

Maak er een mooi zeebaarsseizoen van.

Vang ze.

Mark Stuyck

Links:

Blog: Kim

Blog: Johan De Jong

Blog: Lund1660

Blog: NBfishing

Blog: Carolo predators

Blog: Mr Nevetski

windguru

labrax

www.infocentrum-binnenwateren.nl/ hoogwater

www.getij.nl

kustweerbericht

www.knmi.be

kmi

tackletour

nks

vrf

baarsvissen

Hostellerie - Restaurant Rotheim

vlietlanden

wiesje

Charterboot Nautilus

www.zeeboenken.be

Snoekclub Runkelen

www.bobbewieter.be

www.2predators4you.be

zanderfishingteam